İade ve Değişim

Ürün Değişim Talebi

Değiştirilmesinde herhangi bir engel bulunmayan ürünler için 14 gün içerisinde değişim talebinde bulunabilirsiniz.
Değişim talebinde bulunmak için ürünü göndermeden önce İletişim Bölümünden mesajla ya da telefon numaramızdan arayarak iletişime geçmeniz gerekmektedir.
Mesaj yoluyla iletişime geçerken sipariş numaranızı, ürün marka ve modelini ve değişim sebebini mesajınızda belirtiniz.


Ürün İade Talebi 

İade işlemi için, ürünü tarafımıza göndermeden önce "Siparişlerim" bağlantısından İade başvuru kaydında bulunmanız gerekmektedir.
İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir.
Faturanız firma adına düzenlenmişse siparişlerin iade işlemleri, iade faturası düzenlenmediği takdirde tamamlanamamaktadır.
İşlem yapılmasını istediğiniz talebi doğru ve eksiksiz olarak oluşturmanız işlemlerinizi hızlandıracaktır.

Ürünü iade veya değişim koşullarına uygun olarak hazırlayınız.
Ürün teslim alındığı haliyle kullanılmamış ve hasar görmemiş olarak orijinal ambalajında fatura örneği ile gönderilmelidir.
Orijinal kutunun bozulmaması ve kargo taşımasında hasar oluşmaması için ürünü korumalı ambalaj ile gönderiniz.
Orjinal kutu üzerinde kargo etiketi, bandı veya yazılar olmamalıdır. Bunların olması durumunda iade talebiniz onaylanmamaktadır.
Orijinal kutusu açılmış veya kullanılmış ürünlerin iade/değişimleri yetkili teknik servisten raporu ile kabul edilmektedir.

Firmamızın anlaşmalı kargo şirketi ARAS Kargo’dur. Ücretsiz olarak ARAS kargo ile gönderim yapabilirsiniz. 
Farklı kargo şirketleriyle gönderim yapmanız durumunda kargo ücreti tarafınıza aittir. Farklı kargo şirketiyle Alıcı Ödemeli gönderiler kabul edilmemektedir.

Servis Raporlu (DOA) İade/Değişim

Aynı Ürünle Değişim;
Yetkili teknik servisten almış olduğunuz değişim raporunun orjinali, faturanızın fotokopisi ve ürün değişim talebini içeren dilekçenizi anlaşmalı kargo şirketimiz ARAS Kargo ile ücretsiz gönderebilirsiniz.
Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra 1-3 iş günü içerisinde yeni ürününüz kargoya teslim edilmektedir.

Farklı Ürünle Değişim;
Yetkili teknik servisten almış olduğunuz değişim raporunun orjinali, faturanızın iki nüshası ve  ürün değişim talebini içeren dilekçenizi anlaşmalı kargo şirketimiz ARAS Kargo ile ücretsiz gönderebilirsiniz.
Ürün değişiminde oluşacak borç tutarlarını sitemizde yayınlanan ödeme koşullarına uygun olarak ödeyebilirsiniz.
Alacak tutarınız satın alma işlemlerinize uygun şekilde iade edilmektedir.
Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra 1-3 iş günü içerisinde yeni ürününüz kargoya teslim edilmektedir.

Ürün ve Para İadesi;
Yetkili teknik servisten almış olduğunuz değişim raporunun orjinali, faturanızın iki nüshası ve  ürün iade talebini içeren dilekçenizi anlaşmalı kargo şirketimiz ARAS Kargo ile ücretsiz gönderebilirsiniz.
Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra 1-3 iş günü içerisinde yeni ürününüz kargoya teslim edilmektedir.
Satın alma işleminizi kredi kartıyla tamamlandıysanız ücret iadeniz kredi kartınıza yapılmaktadır.
Satın alma işleminizi "Eft veya Havale" olarak tamamladıysanız, aynı banka hesap numaranıza ücret iadeniz yapılmaktadır.
CAYMA HAKKI
ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün aşağıdaki hükümler çercevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 14 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.


CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER
Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek mal/hizmetler, hızla bozulan ve son kullanma tarihi geçen mal/hizmetler, tek kullanımlık mal/hizmetler, kopyalanabilir her türlü yazılım ve programlardır. Ayrıca, her türlü yazılım ve programlarında, DVD, DIVX, VCD, CD, MD, videokasetlerde, bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemelerinde (toner, kartuş, şerit ve benzeri) ile kozmetik malzemelerinde cayma hakkının kullanılabilmesi için mal/hizmetin ambalajının açılmamış, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları şartı bulunmaktadır.

a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.

c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.

ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.

d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.

e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.

f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.

g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.

ğ) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.

h) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.